Bardzo ważną sprawą jest pilnowanie rozmiaru bucików naszych dzieci. Mała stopa potrafi w ciągu roku zmienić rozmiar nawet 3-krotnie! Jeśli dziecko niechętnie chodzi, często prosi rodziców o wzięcie na rączki lub nie chce zakładać bucików, należy sprawdzić, czy niewłaściwy rozmiar nie jest przyczyną problemu.

Aby określić rozmiar najpierw należy zmierzyć stópkę dziecka. Jak to zrobić? Już podpowiadamy :)

Jeśli wybierasz się do naszego salonu nie musisz się o to martwić, na miejscu mamy specjalne miarki, dzięki którym beż problemu zmierzymy stópkę Twojego dziecka, jeśli jednak planujesz dokonać zakupu w naszym sklepie internetowym zmierz stopę malucha według poniższych wskazówek:

  • postaw dziecko na kartce papieru przy ścianie, tak aby tył pięt jej lekko dotykał ikonka2.png?87
  • dopilnuj aby dziecko stało w lekkim rozkroku, tak aby równomiernie obciążać obie stópki ikonka1.png?89
  • zaznacz na kartce długopisem miejsce, do którego sięgają paluszki dziecka ikonka3.png?91
  • zmierz odległość od ściany do zaznaczonego miejsca linijką i GOTOWE! :) ikonka4.png?103

Pamiętaj! Wybierając buciki należy do długości stopy doliczyć od 0,5 cm do maksymalnie 1 cm aby zostawić miejsce na paluszki i wzrost stopy dziecka. Jeśli rozmiar wychodzi na granicy należy zawsze wziąć większy.

Rozmiarówki w każdej firmie a nawet poszczególnych wzorach wypadają różnie, dlatego pod każdym modelem bucika znajdują się długości wkładek odpowiadające danemu rozmiarowi, dzięki czemu bez problemu dobierzecie ten właściwy :)

Nowe konto

Masz już konto?
Zaloguj się Lub Resetuj hasło